Rowerowa Sieć

Szymon Michalski

Szymon Michalski Od czasów, których nie pamiętam, a znam z opowiadań rodziców, jeździłem na rowerze. Na początku były to wyprawy do sąsiednich wiosek, potem dystanse się zwiększały, jak również czas trwania wypraw. Wakacyjne i weekendowe rodzinne wycieczki po Polsce i Europie zaszczepiły we mnie pasję podróżowania. Podróżuję na wiele sposobów, ale rower jest moim ulubionym środkiem lokomocji. Korzystam z niego, na co dzień jeżdżąc po mieście i w trasy, zwiedzając atrakcje regionu. Rower daje mi możliwość sprawdzenia się, rozwijania kondycji a także bliskiego kontaktu z naturą. Jest moją pasją.

Od kilku lat współpracuję z największym polskim forum rowerowym, które współmoderuję. Włączam się także w działania prowadzone przez Obywatelską Ligę Ekologiczną, w ramach Gdańskich Przejazdów Rowerowych.

Istotnym doświadczeniem były także, realizowane przez CIEE, terenowe warsztaty rowerowe „Rusz się jednośladem”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz pokazały zapotrzebowanie na wytyczenie i opis nowych tras rowerowych.

Korzystanie z istniejących szlaków i wiedza uzyskana na uczelni na temat turystyki oraz w trakcie działań społecznych, podsunęły mi pomysł stworzenia rowerowej sieci.

Z pasją go realizuję i mam nadzieję rozwijać i kontynuować.

Rowerowa sieć GraminGo www.go.locatelo.com

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.